Usnesení Rada města č. 3933/2025
• Rozpočtová opatření č. 88 – 96
- Orgán
- Rada města
- Jednání
- Rada města – 82. schůze
- Datum
- Kategorie
- rozpočtová opatření
Text usnesení
I. Schvaluje
RO č. 88 ve výši 40.000,00 Kč Přesun finančních prostředků v rámci rozpočtu městské policie z položek 516x na položky 517x. Finanční prostředky budou použity na instalaci a opravu ukazatele rychlosti v souvislosti s ukončením uzavírky komunikace Volyňská.
Rozpočtová skladba: výdaje + 5311 - 516x výdaje - 5311 - 517x
RO č. 89 ve výši 200.000,00 Kč Přesun finančních prostředků v rámci rozpočtu majetkového odboru z prostředků určených na opravy a rekonstrukce komunikací a chodníků na dokončení akce „Oprava garáží u odboru dopravy MěÚ Strakonice“. Jde o opravu a rekonstrukci stávajících garáží v areálu odboru za účelem vytvoření vhodného zázemí pro vozový park města a zajištění potřebného zázemí pro řidiče. V rozpočtu je na akci dosud schválena částka 3.800.000 Kč. Rozpočtová skladba: výdaje + 762 - 6171 - 5171
výdaje - 730 - 22xx - xxxx
RO č. 90 ve výši 230.000,00 Kč Přesun finančních prostředků v rámci rozpočtu odboru životního prostředí z prostředků určených na aktualizaci rozptylové studie ve výši 100.000 Kč a ekologickou výchovu a úklid ve výši 130.000 Kč na pořízení 2 ks velkoobjemových kontejnerů na sběr biologicky rozložitelného odpadu.
Rozpočtová skladba: výdaje + 401 - 372x - 6122 výdaje - 401 - 37xx - 5xxx
RO č. 91 ve výši 221.000,00 Kč • 161.000 Kč - přesun finančních prostředků v rámci rozpočtu odboru školství z položek, kde dojde k úspoře prostředků (zpravodaj - 110.000 Kč, podpora nájemného ve školních tělocvičnách - 33.000 Kč, podpora nájemného STARZ - 18.000 Kč) na plnění Mimořádné podpory organizovaných aktivit pro volný čas dětí od 6 do 15 let ve Strakonicích.
Rozpočtová skladba výdaje + 216 - 3429 - 5xxx výdaje - 210 - 3349 - 5xxx výdaje - 212 - 3319 - 5xxx výdaje - 213 - 3419 - 5xxx
• 60.000 Kč - přesun finančních prostředků v rámci výdajů města na plnění Mimořádné podpory organizovaných aktivit pro volný čas dětí od 6 do 15 let ve Strakonicích, a to z rozpočtu odboru školství, org. 216 na navýšení příspěvků na provoz příspěvkových organizací města: ZŠ F. L. Čelakovského, Strakonice ve výši 53.000 tis. Kč a STARZ Strakonice ve výši 7.000 Kč. Rozpočtová skladba výdaje - 216 - 3429 - 5xxx výdaje + 1320 - 3113 - 5331 výdaje + 1083 - 3412 - 5331
RO č. 92 ve výši 39.200,00 Kč Navýšení příspěvku na provoz příspěvkové organizaci STARZ Strakonice na likvidaci pojistných událostí v roce 2025 (poškození plotu, poškozená skla, rozbitá okna).
Rozpočtové opatření bude kryto přijatým pojistným plněním.
Rozpočtová skladba výdaje - 1083 - 3412 - 5331 příjmy + 3639 - 2322
RO č. 93 ve výši 100.000,00 Kč Navýšení příspěvku na provoz s vyúčtováním příspěvkové organizaci ZŠ F. L. Čelakovského na úhradu energií v roce 2025. Předpokládané výdaje činí 6.910.000 Kč, v rozpočtu schváleno 6.810.000 Kč. Rozpočtové opatření bude kryto vratkami příspěvkových organizací do rozpočtu zřizovatele (nedočerpané účelové prostředky na energie roku 2024).
Rozpočtová skladba výdaje 1320 - 3113 - 5331 příjmy 1xxx - 3xxx - 2229
RO č. 94 ve výši 1.390.691,71 Kč Průtokové neinvestiční dotace pro příspěvkovou organizaci ZŠ Strakonice, Krále Jiřího z Poděbrad za účelem zajištění projektu „Operační program Jana Amose Komenského (OP JAK)“.
Rozpočtová skladba příjmy 1322 - 0000 - 4116 ÚZ 33 092
výdaje 1322 - 3113 - 5336 ÚZ 33 092
RO č. 95 ve výši 4.942.554,36 Kč Investiční dotace z OPŽP na realizaci projektu „Snížení energetické náročnosti budovy hasičské zbrojnice“. O uvedenou částku bude sníženo použití prostředků minulých let. Rozpočtová skladba příjmy 705 - 0000 - 4216 ÚZ 15 501 financování 8115
RO č. 96 ve výši 1.000.000,00 Kč Snížení investiční dotace z Krajského investičního fondu za účelem zajištění projektu „Novostavba šaten TJ Dražejov“. V rozpočtu města je na projekt schválená dotace ve výši 6 mil. Kč (RO č. 46 ze dne 21.05.2025). Částka 5 mil. Kč byla připsána na účet města 15.7.2025, další splátka ve výši 1 mil. Kč bude vyplacena po dokončení akce, tj. v roce 2026. O uvedenou částku bude zvýšeno použití prostředků minulých let. Rozpočtová skladba příjmy 757 - 0000 - 4222 ÚZ 725 financování 8115
Zobrazit původní dokument (externí odkaz)
Data pocházejí z veřejných zdrojů města a státu. Provozovatel a zpracování dat: TuxWorks s.r.o. · Podmínky užití a opravy · Ochrana osobních údajů · Prohlášení o přístupnosti · Otevřená data