Rozpočet města 2023
- Příjmy
- 838 994 789 Kč
- Výdaje
- 746 398 140 Kč
- Investice
- 149 108 611 Kč
- Saldo
- 92 596 649 Kč
- Schválené příjmy
- 622 180 000 Kč
- Schválené výdaje
- 704 600 000 Kč
- Příjmy po změnách
- 771 006 439 Kč
- Výdaje po změnách
- 974 898 831 Kč
Příjmy podle druhu
Příjmy podle druhu 2023| Druh | Schváleno | Po změnách | Skutečnost | Plnění |
|---|
| Daňové příjmy | 467 290 000 Kč | 498 620 730 Kč | 550 585 730 Kč | 110,4 % |
| Nedaňové příjmy | 101 400 000 Kč | 106 950 304 Kč | 124 901 970 Kč | 116,8 % |
| Kapitálové příjmy | 4 500 000 Kč | 7 265 692 Kč | 5 178 756 Kč | 71,3 % |
| Přijaté transfery | 48 990 000 Kč | 158 169 713 Kč | 158 328 333 Kč | 100,1 % |
Výdaje podle oblasti
Výdaje podle oblasti 2023| Oblast | Schváleno | Po změnách | Skutečnost | Plnění | Podíl na výdajích |
|---|
| Zemědělství, lesní hospodářství a rybářství | 4 500 000 Kč | 5 846 174 Kč | 2 537 691 Kč | 43,4 % | 0,3 % |
| Průmyslová a ostatní odvětví hospodářství | 144 920 000 Kč | 197 396 170 Kč | 89 139 621 Kč | 45,2 % | 11,9 % |
| Služby pro obyvatelstvo | 321 585 000 Kč | 462 271 500 Kč | 370 040 997 Kč | 80,0 % | 49,6 % |
| Sociální věci a politika zaměstnanosti | 25 835 000 Kč | 87 888 781 Kč | 83 319 806 Kč | 94,8 % | 11,2 % |
| Bezpečnost státu a právní ochrana | 31 134 000 Kč | 36 430 319 Kč | 32 041 755 Kč | 88,0 % | 4,3 % |
| Všeobecná veřejná správa a služby | 176 626 000 Kč | 185 065 886 Kč | 169 318 271 Kč | 91,5 % | 22,7 % |
Největší výdaje podle paragrafu
Největší výdaje podle paragrafu 2023| Paragraf | Skutečnost |
|---|
| Činnost místní správy | 125 883 420 Kč |
| Základní školy | 83 763 227 Kč |
| Sportovní zařízení ve vlastnictví obce | 69 685 419 Kč |
| Domovy pro seniory | 52 606 641 Kč |
| Silnice | 31 394 689 Kč |
| Mateřské školy | 30 407 806 Kč |
| Ostatní záležitosti kultury | 30 296 246 Kč |
| Ostatní finanční operace | 29 624 351 Kč |
| Bezpečnost a veřejný pořádek | 27 272 758 Kč |
| Veřejné osvětlení | 20 926 075 Kč |
| Péče o vzhled obcí a veřejnou zeleň | 20 612 888 Kč |
| Ostatní záležitosti pozemních komunikací | 20 232 258 Kč |
| Odvádění a čištění odpadních vod a nakládání s kaly | 19 939 003 Kč |
| Lokální zásobování teplem | 16 015 939 Kč |
| Činnosti knihovnické | 15 608 900 Kč |
| Ostatní zájmová činnost a rekreace | 12 924 378 Kč |
| Sběr a svoz komunálních odpadů | 12 541 322 Kč |
| Osobní asistence, pečovatelská služba a podpora samostatného bydlení | 11 803 000 Kč |
| Komunální služby a územní rozvoj jinde nezařazené | 11 624 292 Kč |
| Dopravní obslužnost veřejnými službami - linková | 10 973 872 Kč |
Investice
Investice podle paragrafu 2023| Paragraf | Skutečnost |
|---|
| Sportovní zařízení ve vlastnictví obce | 22 333 421 Kč |
| Základní školy | 19 813 969 Kč |
| Lokální zásobování teplem | 14 956 965 Kč |
| Silnice | 14 204 481 Kč |
| Komunální služby a územní rozvoj jinde nezařazené | 10 956 082 Kč |
| Ostatní činnosti související se službami pro fyzické osoby | 8 954 903 Kč |
| Veřejné osvětlení | 7 251 485 Kč |
| Mateřské školy | 6 731 999 Kč |
| Odvádění a čištění odpadních vod a nakládání s kaly | 6 608 666 Kč |
| Ostatní záležitosti pozemních komunikací | 6 477 235 Kč |
| Domovy pro seniory | 6 406 563 Kč |
| Ostatní záležitosti kultury | 4 912 267 Kč |
| Požární ochrana - dobrovolná část | 3 209 682 Kč |
| Cestovní ruch | 3 027 076 Kč |
| Sběr a svoz komunálních odpadů | 3 000 000 Kč |
Data pocházejí z veřejných zdrojů města a státu. Provozovatel a zpracování dat: TuxWorks s.r.o.
·
Podmínky užití a opravy
·
Ochrana osobních údajů
·
Prohlášení o přístupnosti
·
Otevřená data