Rozpočet města 2024
- Příjmy
- 851 509 916 Kč
- Výdaje
- 858 999 894 Kč
- Investice
- 253 670 161 Kč
- Saldo
- −7 489 977 Kč
- Schválené příjmy
- 650 200 000 Kč
- Schválené výdaje
- 751 400 000 Kč
- Příjmy po změnách
- 781 496 642 Kč
- Výdaje po změnách
- 1 065 205 373 Kč
Příjmy podle druhu
Příjmy podle druhu 2024| Druh | Schváleno | Po změnách | Skutečnost | Plnění |
|---|
| Daňové příjmy | 494 438 000 Kč | 521 755 340 Kč | 562 699 763 Kč | 107,8 % |
| Nedaňové příjmy | 102 013 000 Kč | 119 821 585 Kč | 151 923 016 Kč | 126,8 % |
| Kapitálové příjmy | 4 500 000 Kč | 4 598 000 Kč | 1 438 700 Kč | 31,3 % |
| Přijaté transfery | 49 249 000 Kč | 135 321 718 Kč | 135 448 438 Kč | 100,1 % |
Výdaje podle oblasti
Výdaje podle oblasti 2024| Oblast | Schváleno | Po změnách | Skutečnost | Plnění | Podíl na výdajích |
|---|
| Zemědělství, lesní hospodářství a rybářství | 16 450 000 Kč | 18 626 440 Kč | 17 326 549 Kč | 93,0 % | 2,0 % |
| Průmyslová a ostatní odvětví hospodářství | 179 055 000 Kč | 289 628 000 Kč | 199 701 902 Kč | 69,0 % | 23,2 % |
| Služby pro obyvatelstvo | 294 880 000 Kč | 417 386 082 Kč | 351 826 195 Kč | 84,3 % | 41,0 % |
| Sociální věci a politika zaměstnanosti | 16 650 000 Kč | 83 066 501 Kč | 74 388 972 Kč | 89,6 % | 8,7 % |
| Bezpečnost státu a právní ochrana | 65 635 000 Kč | 69 296 609 Kč | 54 797 818 Kč | 79,1 % | 6,4 % |
| Všeobecná veřejná správa a služby | 178 730 000 Kč | 187 201 741 Kč | 160 958 458 Kč | 86,0 % | 18,7 % |
Největší výdaje podle paragrafu
Největší výdaje podle paragrafu 2024| Paragraf | Skutečnost |
|---|
| Činnost místní správy | 130 559 824 Kč |
| Odvádění a čištění odpadních vod a nakládání s kaly | 105 118 459 Kč |
| Základní školy | 61 770 980 Kč |
| Sportovní zařízení ve vlastnictví obce | 55 281 228 Kč |
| Domovy pro seniory | 44 003 574 Kč |
| Ostatní záležitosti kultury | 32 334 249 Kč |
| Bezpečnost a veřejný pořádek | 29 052 946 Kč |
| Veřejné osvětlení | 28 295 981 Kč |
| Ostatní záležitosti pozemních komunikací | 28 047 088 Kč |
| Mateřské školy | 27 578 556 Kč |
| Silnice | 26 293 268 Kč |
| Pitná voda | 25 313 840 Kč |
| Požární ochrana - dobrovolná část | 25 285 599 Kč |
| Péče o vzhled obcí a veřejnou zeleň | 22 479 170 Kč |
| Ostatní činnosti související se službami pro fyzické osoby | 19 350 102 Kč |
| Sběr a svoz komunálních odpadů | 18 971 994 Kč |
| Činnosti knihovnické | 16 901 400 Kč |
| Ostatní finanční operace | 15 848 769 Kč |
| Osobní asistence, pečovatelská služba a podpora samostatného bydlení | 13 948 962 Kč |
| Dopravní obslužnost veřejnými službami - linková | 13 805 561 Kč |
Investice
Investice podle paragrafu 2024| Paragraf | Skutečnost |
|---|
| Odvádění a čištění odpadních vod a nakládání s kaly | 94 540 502 Kč |
| Požární ochrana - dobrovolná část | 23 910 389 Kč |
| Pitná voda | 19 857 052 Kč |
| Ostatní činnosti související se službami pro fyzické osoby | 17 983 239 Kč |
| Veřejné osvětlení | 14 761 984 Kč |
| Ostatní záležitosti pozemních komunikací | 13 488 813 Kč |
| Podnikání a restrukturalizace v zemědělství a potravinářství | 12 000 000 Kč |
| Základní školy | 10 251 816 Kč |
| Sportovní zařízení ve vlastnictví obce | 7 904 544 Kč |
| Sběr a svoz komunálních odpadů | 6 000 000 Kč |
| Komunální služby a územní rozvoj jinde nezařazené | 5 022 699 Kč |
| Silnice | 4 851 829 Kč |
| Mateřské školy | 4 055 144 Kč |
| Bezpečnost a veřejný pořádek | 2 863 287 Kč |
| Výstavba a údržba místních inženýrských sítí | 2 326 343 Kč |
Data pocházejí z veřejných zdrojů města a státu. Provozovatel a zpracování dat: TuxWorks s.r.o.
·
Podmínky užití a opravy
·
Ochrana osobních údajů
·
Prohlášení o přístupnosti
·
Otevřená data