Rozpočet města 2025
- Příjmy
- 880 881 790 Kč
- Výdaje
- 850 849 615 Kč
- Investice
- 192 141 727 Kč
- Saldo
- 30 032 175 Kč
- Schválené příjmy
- 700 000 000 Kč
- Schválené výdaje
- 813 100 000 Kč
- Příjmy po změnách
- 857 069 328 Kč
- Výdaje po změnách
- 1 162 258 040 Kč
Příjmy podle druhu
Příjmy podle druhu 2025| Druh | Schváleno | Po změnách | Skutečnost | Plnění |
|---|
| Daňové příjmy | 547 115 000 Kč | 584 706 430 Kč | 591 900 686 Kč | 101,2 % |
| Nedaňové příjmy | 100 915 000 Kč | 117 812 403 Kč | 130 396 506 Kč | 110,7 % |
| Kapitálové příjmy | 2 100 000 Kč | 17 354 100 Kč | 17 867 445 Kč | 103,0 % |
| Přijaté transfery | 49 870 000 Kč | 137 196 395 Kč | 140 717 154 Kč | 102,6 % |
Výdaje podle oblasti
Výdaje podle oblasti 2025| Oblast | Schváleno | Po změnách | Skutečnost | Plnění | Podíl na výdajích |
|---|
| Zemědělství, lesní hospodářství a rybářství | 5 240 000 Kč | 5 929 490 Kč | 4 602 267 Kč | 77,6 % | 0,5 % |
| Průmyslová a ostatní odvětví hospodářství | 140 315 000 Kč | 297 603 000 Kč | 146 795 556 Kč | 49,3 % | 17,3 % |
| Služby pro obyvatelstvo | 378 180 000 Kč | 450 908 150 Kč | 350 322 451 Kč | 77,7 % | 41,2 % |
| Sociální věci a politika zaměstnanosti | 39 660 000 Kč | 128 437 629 Kč | 84 325 778 Kč | 65,7 % | 9,9 % |
| Bezpečnost státu a právní ochrana | 50 580 000 Kč | 66 942 389 Kč | 64 687 256 Kč | 96,6 % | 7,6 % |
| Všeobecná veřejná správa a služby | 199 125 000 Kč | 212 437 382 Kč | 200 116 309 Kč | 94,2 % | 23,5 % |
Největší výdaje podle paragrafu
Největší výdaje podle paragrafu 2025| Paragraf | Skutečnost |
|---|
| Činnost místní správy | 140 760 611 Kč |
| Sportovní zařízení ve vlastnictví obce | 81 872 321 Kč |
| Ostatní záležitosti pozemních komunikací | 60 787 987 Kč |
| Základní školy | 58 777 262 Kč |
| Domovy pro seniory | 47 021 844 Kč |
| Ostatní finanční operace | 44 870 784 Kč |
| Bezpečnost a veřejný pořádek | 39 324 423 Kč |
| Mateřské školy | 32 574 166 Kč |
| Odvádění a čištění odpadních vod a nakládání s kaly | 32 521 949 Kč |
| Ostatní záležitosti kultury | 27 357 329 Kč |
| Požární ochrana - dobrovolná část | 24 888 018 Kč |
| Péče o vzhled obcí a veřejnou zeleň | 24 138 496 Kč |
| Silnice | 21 801 555 Kč |
| Činnosti knihovnické | 19 682 000 Kč |
| Veřejné osvětlení | 15 844 038 Kč |
| Ostatní sportovní činnost | 14 903 775 Kč |
| Dopravní obslužnost veřejnými službami - linková | 14 526 448 Kč |
| Sběr a svoz ostatních odpadů jiných než nebezpečných a komunálních | 13 640 127 Kč |
| Osobní asistence, pečovatelská služba a podpora samostatného bydlení | 13 059 350 Kč |
| Sběr a svoz komunálních odpadů | 11 692 847 Kč |
Investice
Investice podle paragrafu 2025| Paragraf | Skutečnost |
|---|
| Ostatní záležitosti pozemních komunikací | 43 276 018 Kč |
| Sportovní zařízení ve vlastnictví obce | 27 773 285 Kč |
| Odvádění a čištění odpadních vod a nakládání s kaly | 25 293 429 Kč |
| Požární ochrana - dobrovolná část | 21 599 549 Kč |
| Bezpečnost a veřejný pořádek | 12 082 296 Kč |
| Silnice | 8 105 504 Kč |
| Pitná voda | 7 447 931 Kč |
| Komunální služby a územní rozvoj jinde nezařazené | 6 686 093 Kč |
| Základní školy | 6 001 184 Kč |
| Denní stacionáře a centra denních služeb | 4 946 635 Kč |
| Bezpečnost silničního provozu | 4 769 816 Kč |
| Domovy pro seniory | 3 904 540 Kč |
| Domovy pro osoby se zdravotním postižením a domovy se zvláštním režimem | 3 354 562 Kč |
| Sběr a svoz ostatních odpadů jiných než nebezpečných a komunálních | 2 616 689 Kč |
| Veřejné osvětlení | 2 369 942 Kč |
Data pocházejí z veřejných zdrojů města a státu. Provozovatel a zpracování dat: TuxWorks s.r.o.
·
Podmínky užití a opravy
·
Ochrana osobních údajů
·
Prohlášení o přístupnosti
·
Otevřená data