Usnesení Rada města č. 4132/2017

• Rozpočtová opatření č. 113 – 121

Orgán
Rada města
Jednání
Rada města – 86. schůze
Datum
Kategorie
rozpočtová opatření

Text usnesení

I. Schvaluje
RO č. 113 ve výši 28.280 Kč Navýšení příspěvku na provoz MŠ Šumavská, Strakonice na likvidaci pojistných událostí:
poškození počítače a zabezpečovacího systému vlivem přepětí v síti způsobeného bleskem a poškození nábytku způsobené poruchou vzduchotechniky a následným vytečením horké vody z topení. Rozpočtové opatření bude kryto úhradou pojistného plnění. (v tis. Kč) text kryto upr.rozp. změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání MŠ Šumavská, Strakonice 960,0 28,3 988,0 700,0 988,0 Pojistná plnění 68,7 28,3 97,0 1 292,0 1 292,0

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Výdaje 1312 3111 5331 28,3 Příjmy 3699 2322 28,3 RO č. 114 ve výši 250.000 Kč Přesun finančních prostředků v rámci majetkového odboru z akce „Výměna vzduchotechniky v kuchyni MěÚSS v Rybniční ulici“ na opravy a údržbu budov mateřských a základních škol.
Finanční prostředky budou použity zejména na výměnu podlahových krytin v MŠ Lidická, pracoviště Holečkova 413, opravu zděného oplocení v MŠ Šumavská, opravu vnitřní kanalizace v ZŠ Krále J. z Poděbrad, studii proveditelnosti nástavby dílen pro družinu v ZŠ Dukelská. (v tis. Kč) text kryto upr.rozp. změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání

Maj – opravy budov ZŠ a MŠ 1 744,0 250,0 1 994,0 1 501,7 1 994,0 Maj-vzduchot. MěÚSS 1 800,0 -250,0 1 550,0 1 536,0 1 536,0

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Výdaje 777 31xx xxxx 250,0 Výdaje 779 4350 xxxx -250,0
II. Doporučuje ZM schválit RO č. 115 ve výši 348.000 Kč Navýšení finančních prostředků městské policie na výdaje spojené s navýšením platů strážníkům městské policie Strakonice v souladu s nařízením vlády č. 340/2017 Sb., s účinností od 01.11.2017, kterým se mění nařízení vlády č. 564/2016 Sb., o platových pomě rech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Na základě tohoto nařízení dochází k navýšení platových tarifů o cca 10 %. Částka 250.000 Kč představuje navýšení položky platy, částka 88.000 položky povinné sociální a zdravotní pojištění, částka 10.000 Kč položky příspěvek na penzijní připojištění. Rozpočtové opatření bude kryto příjmy ze sdílených daní. (v tis. Kč) text kryto upravený rozpočet změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání MP - platy 9 600,0 250,0 9 850,0 6 296,9 9 850,0 MP – povinné SP + ZP 3 400,0 88,0 3 488,0 754,5 3 488,0 MP – příspěvek na penzijní připojištění 387,0 10,0 397,0 251,9 397,0 Sdílené daně 250 000,0 348,0 250 348,0 201 729,9 272 000,0

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Výdaje 5311 5xxx 348,0 Příjmy xxxx 0000 1xxx 348,0 RO č. 116 ve výši 1.167.000 Kč Navýšení finančních prostředků na výdaje spojené s navýšením platů zaměstnancům Městského úřadu Strakonice v souladu s nařízením vlády č. 340/2017 Sb., s účinností od 01.11.2017, kterým se mění nařízení vlády č. 564/2016 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Na základě tohoto nařízení dochází k navýšení platových tarifů o cca 10 %. Částka 838.000 Kč představu je navýšení položky platy, částka 295.000 položky povinné sociální a zdravotní pojištění, částka 34.000 Kč položky příspěvek na penzijní připojištění. Rozpočtové opatření bude kryto příjmy ze sdílených daní. (v tis. Kč) text kryto upravený rozpočet změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání Platy zaměstnanců MěÚ 53 214,0 838,0 54 052,0 34 594,0 54 052,0 Povinné SP + ZP – zaměstnanci MěÚ 18 935,8 295,0 19 230,8 11 854,4 19 230,8 Příspěvek na penzijní připojištění 2 110,0 34,0 2 144,0 1 383,8 2 144,0 Sdílené daně 250 348,0 1 167,0 251 515,0 201 729,9 272 000,0

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Výdaje xxxx 6171 5xxx 1 167,0 Příjmy xxxx 0000 1xxx 1 167,0 RO č. 117 ve výši 1.377.000 Kč Navýšení rozpočtu odboru informatiky a provozu na výdaje spojené s výměnou rozvodů studené a teplé vody a opravou kanalizace v budově Na Stráži 137, Strakonice (nádvorní budova), a to na základě usnesení RM č. 3987/2017 ze dne 27.09.2017 . Havarijní stav

vodoinstalatérských rozvodů byl zjištěn při stavebních pracích v letních měsících, cena je stanovena na základě vypracované cenové nabídky. Rozpočtové opatření bude kryto příjmy z prodeje bytů. (v tis. Kč) text kryto upravený rozpočet změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání OIP – opravy čp.137, stěhování, rozvody vody,kanaliz 1 150,0 1 377,0 2 527,0 377,2 2 527,0 Prodej bytů 3 000,0 1 377,0 4 377,0 5 259,8 5 259,8

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Výdaje 137 6171 xxxx 1 377,0 Příjmy 24 3612 3112 1 377,0 RO č. 118 ve výši 10.000.000,- Kč Snížení výdajů na investiční akci „Kanalizační sběrač sídliště Máj“. Na projekt je v rozpočtu na rok 2017 schválená částka 20 mil. Kč, v roce 2017 se předpokládá financování ve výši 10 mil. Kč. V návrhu rozpočtu na rok 2018 je z důvodu financování akce již na počátku roku zařazena částka 10 mil. Kč. V letošním roce tedy dojde k úspoře uvedené částky (uspořené prostředky budou použity na krytí výdajů rozpočtu roku 2018). (v tis. Kč) text kryto upravený rozpočet změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání Maj – kanalizační sběrač sídliště Máj 20 000,0 -10 000,0 10 000,0 85,3 10 000,0 Minulá léta -10 000,0

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Výdaje 729 2321 6121 -10 000,0 Financování – minulá léta 8115 -10 000,0 RO č. 119 ve výši 18.500.000,- Kč Snížení výdajů na investiční akci „Kanalizační sběrač Volyňská“. Akce nebude v roce 2017 realizována. Bude sníženo použití prostředků minulých let (uspořené prostředky budou použity na krytí výdajů rozpočtu roku 2018). (v tis. Kč) text kryto upravený rozpočet změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání Maj – kanalizační sběrač Volyňská 18 750,0 -18 500,0 250,0 7,1 7,1 Minulá léta -18 500,0

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Výdaje 722 2321 6121 -18 500,0 Financování – minulá léta 8115 -18 500,0 RO č. 120 ve výši 22.000.000,- Kč Navýšení rozpočtu sdílených daňových příjmů v roce 2017. Nárůst sdílených daní zaznamenává město na všech položkách (DPH, daň z příjmů fyzických i právnických osob), jejich výše se odvíjí od hospodářské situace státu. O uvedenou částku bude sníženo použití prostředků minulých let (uspořené prostředky budou použity na krytí výdajů rozpočtu roku 2018). (v tis. Kč) text kryto upravený rozpočet změna rozp. po změně skutečnost k 31.10. předpoklad čerpání

Sdílené daňové příjmy 251 515,0 22 000,0 273 515,0 201 729,9 274 000,0 Minulá léta -20 000,0

rozpočtová skladba org paragraf položka částka ÚZ Příjmy xxxx 0000 1xxx 22 000,0 Financování – minulá léta 8115 -22 000,0
III. Schvaluje
RO č. 121 ve výši 250.000 Kč Navýšení rozpočtu majetkového odboru na nákup movitého majetku (elektrický konvektomat, elektrický sporák, nářezový stroj) do kuchyně restaurace v objektu Domu kultury Strakonice, Mírová čp. 831, Strakonice. Rozpočtové opatření bude kryto příjmy z prodeje bytů.
Rozpočtová skladba: výdaje: 780 – 3613 – xxxx příjmy: 25 – 3612 – 3112

Zobrazit původní dokument (externí odkaz)

Data pocházejí z veřejných zdrojů města a státu. Provozovatel a zpracování dat: TuxWorks s.r.o. · Podmínky užití a opravy · Ochrana osobních údajů · Prohlášení o přístupnosti · Otevřená data